miercuri, 1 decembrie 2010

Unirea Spantov - AS Unirea Manastirea (amical*)

De Ziua Nationala a Romaniei ,la -2 grade Celsius ,Unirea Spantov a disputat un meci amical cu echipa vecina,Manastirea.Meciul a inceput la ora 12.Spantovul a inceput mai bine si dupa 15 minute de joc a deschis scorul prin Mihai Braică,acesta marcand cu un sut din 16 m ,in urma unei centrari din partea dreapta venita din corner.Unirea Manastirea a iesit la joc si a preluat controlul.A reusit sa egaleze si sa treaca in avantaj pana la pauza.Tot raul a fost pentru gazde.Dupa cele 5 minute de relaxare,baietii au intrat foarte prost in joc.Manastirea a facut pe rand,3-1,4-1 si 5-1,acesta fiind si scorul final.Spantovul a iesit in evidenta doar prin cateva ratari din fata portii si prin accidentarea urata a portarului Costi Radu care va fi indisponibil pentru urmatorl meci.Asadar,1-5,o infrangere rusinoasa pentru vicecampionii din sezonul trecut,insa trebuie sa tinem cont de absentele din centrul apararii(ambii fundasi centrali) si de inca doi jucatori de baza din "primul 11".