sâmbătă, 23 octombrie 2010

Unirea Spantov - Steaua Radovanu

O vreme foarte buna pentru fotbal si cei aproximativ 50 de suporteri au ajutat Unirea sa castige inca trei puncte importante pentru play-off.Meciul a inceput cu Spantovul in atac,acestia ratand o prima ocazie de gol.In mare parte,jocul s-a disputat la mijlocul terenului,mijlocasii spantoveni controland partida.Golul a sosit in minutul 27 cand Costi Paraschiv a ramas singur cu portarul,a tras in acesta,iar Vlad Ciolacu a profitat de respingerea favorabila si a inscris din 10 m cu capul pentru 1-0.La trei minute Costi Paraschiv a majorat scorul dupa ce a reluat din careu,sub bara, o centrare venita din corner,2-0.Pana la pauza Unirea a mai atacat poarta prin doua suturi de la 20 de m,unul peste si unul pe langa.Asadar,scor la pauza,2-0.Dupa reluarea jocului au fost efectuate mai multe schimbari,jucatorii de rezerva si-au facut aparitia pe teren ,dar nu au reusit sa imbunatateasca jocul echipei.In partea secunda nu au existat ocazii clare de gol,nicio poarta nu a fost amenintata serios de jucatorii echipelor.Cateva combinatii rapide au ridicat publicul in picioare,dar fara sa se mai inscrie pana la final.Scor final,2-0.Acesta a reprezentat cel mai slab meci pentru Unirea Spantov din acest campionat,insa mergem inainte cu speranta ca echipa se va schimba in bine la meciul urmator,iar baietii vor reusi sa etaleze cel mai bun joc pentru a castiga.