duminică, 3 octombrie 2010

Viitorul Soldanu - Unirea Spantov

Unirea a mers in deplasarea de la Soldanu fara doi titulari,portarul fiind absent motivat si Stefan Dumitrescu care nu s-a refacut dupa accidentarea la glezna din meciul cu Crivat.Locul in poarta a fost luat de Braică ,mijlocasul dreapta.Jocul a inceput echilibrat,posesie egala,insa Soldanu a reusit sa marcheze pentru 1-0 la o greseala de marcaj in centrul apararii.Acesta a fost scorul pauzei.La 10 minute dupa debutul reprizei secunde a sosit si golul doi ,in urma unui sut de la 16 m,portarul fiind mascat de propriul fundas,acesta vazand mingea doar cand a intrat in plasa,0-2
.Vlad Ciolacu a reusit un eurogol,1-2,sut de la 40 de m din lovitura libera,sub bara.Mijlocasul de la Viitorul a reusit sa scape singur cu portarul dupa ce a trecut de ultimul aparator al oaspetilor,goal-keeperul Spantovului reusind sa apere in prima faza,insa apoi nu a mai avut ce sa faca atunci cand mingea respinsa a ajuns la jucatorul advers care a marcat cu poarta goala.Scor final,3-1,insa jocul se va finaliza marti, pe masa comisiei de disciplina, deoarece Unirea a formulat o contestatie in urma careia probabil se va modifica rezultatul.Soldanu a folosit mai multi jucatori fara legitimatie sau fara drept de joc la echipa de juniori.(ex:atacantul echipei-22 ani)