sâmbătă, 27 martie 2010

Avantul Luica - Unirea Spantov

Startul meciului a fost unul foarte tacticizat ,ambele echipe reusind sa indeparteze pericolul la fiecare faza.Ocazii de gol la ambele porti si unele intrari dure.Luica a deschis scorul in urma unei faze fixe,cand portarul de la Spantov a scapat mingea in poarta in urma unei lovituri libere,1-0.Spantovul a dat replica gazdelor si a atacat imediat dupa gol.Costi Paraschiv a obtinut cu 5 minute inainte de pauza un penalty,transformat fara probleme de Adi Botezan,1-1.La pauza scorul a fost egal.Baietii de la Unirea au intrat foarte bine in joc in repriza secunda si au reusit sa preia conducerea prin Costi Paraschiv care a trimis mingea in poarta din 5 m,1-2.Acelasi Adi Botezan a executat o lovitura libera de la 20 de m,lateral stanga,direct in vinclu,majorand scorul la 3-1.Oaspetii si-au demonstrat valoarea si in acest meci si au aratat ca merita primul loc in acest campionat!