sâmbătă, 6 martie 2010

CS Curcani - Unirea Spantov

Sambata 06 martie 2010,pe o ninsoare abundenta si pe un teren acoperit partial cu zapada s-a disputat la Curcani meciul dintre formatia locala CS si liderul Unirea Spantov.Baietii lui Botezan Vasile au inceput foarte tare meciul reusind sa inscrie de doua ori in primele zece minute."Balul" a fost deschis de Sorin Enita care dupa o cursa de la centrul terenului a trecut prin apararea adversa si a marcat pentru 1-0.Costi Paraschiv a reusit al 13-lea gol in acest sezon cinci minute mai tarziu,2-0.Portarul din Spantov,Radu Costinel a comis o eroare grava degajand unui adversar care a marcat in poarta goala de la 40 m.Scorul era 1-2.Dupa pauza baietii de la Unirea au intrat foarte motivati in teren iar dupa numai doua minute Costi Paraschiv a reusit dubla in urma unei faze fixe.Gazdele nici nu si-au revenit bine dupa golul primit ca oaspetii au mai dat inca o lovitura.Mihai Braică a majorat scorul la 4-1 dupa o pasa primita de la Razvan Gustin.Spantovul ataca in valuri poarta celor din Curcani ,iar dupa un sut cu stangul de la marginea careului de 16 m Adi Botezan a marcat,bara-gol ,ridicand scorul la 5-1.Au fost introdusi pe rand in teren Stefan Dumitrescu,Adi Cortel,Alex Negoita,Vlad Ciolacu si George Ciorica.Gabi Stoian a inchis tabela la 6-1 dupa un sut de la 16 m cu "spitul" in vinclu.Spantovul isi continua cursa catre titlu si catre finala pentru a deveni campioni judeteni.Acest meci a fost unul foarte frumos in care Unirea a incantat prin jocul ei.Terenul s-a prezentat acceptabil pe o vreme destul de neplacuta deoarece a nins pe toata durata meciului.