sâmbătă, 20 martie 2010

Unirea Spantov-Rapid Ulmeni

Un fleac..I-am CIURUIT!

Astazi,in conditii excelente de disputare a unui joc de fotbal,s-a jucat derbyul dintre Unirea Spantov si Rapid Ulmeni.Spantovul a inceput tare si a reusit sa marcheze in minutul 5 prin
Costi Parashiv,1-0..Dupa o actiune in partea stanga Sorin Enita a marcat ,2-0.Ionut Bugheanu a modificat tabela cu un sut la coltul lung,3-0.Dupa un corner in partea stanga si o invalmasala in careu,Mihai Braică a marcat pentru 4-0.Ulmeniul a dat semne de revenire cand a reusit golul de 4-1,insa oportunitatea acestora a fost respinsa deCosti Parashiv care a reusit dubla,5-1.Ionut Bugheanu si-a dublat reusita inscriind dupa un sut cu stangul la coltul scurt,6-1.Inainte de pauza oaspetii au redus din diferenta,6-2.Baietii din Spantov nu s-au relaxat si dupa pauza Stefan Dumitrescu a reusit sa marcheze de doua ori in urma unor faze create de el.Proaspat intratul George Ciorica a reluat mingea cu capul in plasa dupa un corner bine executat.9-2.Mihai Braică a reusit dubla printr-un voleu cu stangul à la Zidane de la 11 m.Tabela a fost inchisa de Razvan Gustin care a luat o actiune pe cont propriu in banda dreapta si a marcat pentru 11-2 dupa un sut in vinclu.Scor final 11-2,dupa un meci in care Spantovul a facut spectacol.Felicitari baietilor!