sâmbătă, 27 noiembrie 2010

CS Budesti - Unirea Spantov

Liderul Seriei A la juniori a intalnit codasa CS Budesti,chiar pe terenul acestora.Acestia incepeau meciul fara 6 jucatori,doi dintre ei accidentati,iar ceilalti opriti pentru echipa de seniori.Prima faza de gol a sosit odata cu inceperea partidei.Recuperare dupa fluierul arbitrului,sprint pana in fata portii,insa Mihai Braică rateaza inexplicabil.Dupa 5 minute de joc se deschide scorul.Costi Paraschiv lobeaza superb portarul de la 20 de m,0-1.Urmatoarea ocazie,urmatorul gol,Adi Botezan inscrie si dubleaza avantajul,0-2.Adi Cortel reuseste primul sau gol pentru Unirea Spantov ,a marcat din 6 m dupa o centrare din partea dreapta,0-3.Adi Botezan a reusit dubla si a ajuns la cota 6 in acest sezon,0-4.Dupa o actiune in partea stanga ,o pasa excelenta a lui Razvan Gustin,Mihai Braică a majorat scorul la 0-5 cu un sut in coltul lung.Inaintea pauzei Gabi Stoian a marcat pentru 0-6 dupa o iesire neinspirata a portarului advers.Portarul Radu s-a jucat cu 3 jucatori adversi chiar in propriul careu si astfel a pierdut mingea,unul din atacantii echipei reusind sa inscrie si sa micsoreze diferenta,1-6.Faptul ca Unirea a folosit decat 5 jucatori din echipa de baza nu s-a vazut deoarece asa zisele rezerve si-au facut foarte bine treaba si dupa pauza.Vivi Toma a inscris pentru prima data in tricoul Unirii dupa ce a urmarit foarte bine o deviere in partea stanga ,invingandu-l pe portar cu un sut pe jos,1-7.Unirea a practicat un joc foarte bun ,ratand peste 7-8 ocazii in afara golurilor marcate.Bogdan Ivascu a inchis tabela la 1-8.Dupa o degajare neinspirata a portarului,si-a asezat calm mingea la 40 de m si a trimis-o in vinclul portii ,profitand si de faptul ca goalkeeper-ul se pierduse undeva pe drum [ :)) ] .Scor final 1-8 ,iar Unirea a demonstrat ca poate folosi lejer ambele formatii de joc.