sâmbătă, 20 noiembrie 2010

Viitorul Sohatu - Unirea Spantov

Sambata,20 noiembrie 2010,s-au intalnit la Sohatu formatia locala si vicecampionii de la Spantov.Unirea a dominat clar mijlocul terenului inca din startul partidei si a reusit sa puna in pericol poarta adversa.Deschiderea de scor s-a facut dupa numai 10 minute.Adi Botezan a sutat slab de la 20 de m ,iar portarul a gafat incredibil scapand mingea printre picioare,0-1. Gazdele nu au reusit sa indeparteze pericolul si sa controleze jocul si astfel a sosit golul secund.Portarul Radu a degajat precis in partea stanga la Costi Voicu,acesta depasind in viteza doi adversari si sutand din 14 m la coltul lung pentru 2-0.Florin Ene l-a angajat perfect in trei randuri pe mijlocasul dreapta, Braică ,insa norocul a fost de partea portarului deoarece bara si cele doua executii peste poarta din doi metri l-au salvat.Razvan Gustin a majorat scorul printr-un sut in vinclu de la marginea careului de 16 m ,inainte de fluierul de final al primei reprize,0-3.Reluarea partidei a gasit echipa vizitatoare in atac ,iar Costi Voicu a reusit dubla,a inscris in poarta goala dupa o neintelegere intre portar si fundasul central,0-4.La cateva minute dupa acest gol ,gazdele s-au trezit la realitate si au redus din diferenta dupa un gol al extremei dreapta,1-4.Pana la final jocul nu a mai iesit in evidenta decat prin doua cartonase rosii acordate direct de catre arbitru ,unul pentru gazde si celalalt pentru oaspeti,din cauza unor gesturi nesportive si unor injurii.Asadar,scor final 1-4,Unirea isi continua drumul spre al doilea titlu din istoria sa.