sâmbătă, 27 noiembrie 2010

Victorie mare !

Echipa de seniori de la Spantov , cu doi juniori in teren si cu inca unul dupa pauza a reusit "surpriza" etapei invingand in deplasare echipa condusa din teren in prima repriza si apoi de pe margine de multifunctionalul(domnia sa fiind si medic sau ,ma rog , asistenta- apropo , daca cineva indraznea sa se accidenteze iesea din teren sa-si ia trusa din masina?) nea Sima.Folosesc ghilimelele pentru ca daca ne raportam la ocaziile avute nu este deloc o surpriza. Un joc excelent facut de baieti , acestia luptand si impotriva arbitrilor(Cristi Brandusa , divizionar C , la centru) care nu au vazut faulturi si offside-uri clare , care nu au auzit injuraturi tocmai la adresa lor,care au inventat un penalty , cateva faulturi si offside-uri pe atacul Spantovului.Printr-o maniera execrabila au ajutat gazdele , insa jucatorii de la Unirea au dat dovada de onoare si demnitate si s-au luptat la propriu cu adversarii. Dupa ce la pauza au condus cu 1-0 , dupa reluarea jocului au reusit sa faca 3-0. S-a ajuns la 1-3. Dupa ce scorul a fost majorat la 1-5, tusierii si Cristi Brandusa si-au intrat in rol. Au dictat penalty inexistent pentru Budesti si au facut tot posibilul ca acestia sa marcheze , 4-5. In afara golurilor au fost inca 5-6 ocazii singur cu portarul , nefructificate de baietii Spantovului. In ultima faza a meciului , atacantul de la Spantov a inscris pentru 4-6 si astfel a inchis gura oamenilor din tribune , jucatorilor de la CS si arbitrilor.Nota maxima pentru brigada din partea mea este de 6.5 , insa ar trebui sa aveti in vedere faptul ca sunt indulgent. Cred ca va dati mai bine seama de ceea ce a fost la acest joc. Am scapat , cu ajutorul lui Dumnezeu teferi , spre deosebire de Cocă de la Ulmeni caruia mult iertatul de AJF , Catalin i-a pus sambata trecuta o talpa pe genunchi(smulgere de ligamente). Dupa meci jucatorii si-au luat pumni seriosi de la suporterii budesteni.Cei care au fost mai rapizi in drumul catre autobuz au scapat,insa unii au fost batuti doar pentru simplul fapt ca au jucat fotbal. E mai rau ca la Galbinasi...FELICITARI UNIREA SPANTOV PENTRU DETERMINAREA DEMONSTRATA LA ACEST JOC !